Ostrov
Kostel
Město

Okolo Vřesiny

Trasa: Vřesina na Opavsku
Délka trasy: 15 km

Najít na mapě Web

Naučná stezka "Okolo Vřesiny" se nachází přibližně 15 km severozápadně od města Ostravy, konkrétně u obce Vřesina na Opavsku. Trasa naučné stezky je vhodná pro malé i velké návštěvníky. Vede přes Přírodní rezervaci Dařenec, jeho Polanskými dubohabřinami a pokračuje alejí ovocných stromů až k „Vodnímu dolu“. Zde se nachází studánka a lesní rašeliniště. Lokalitu si velmi oblíbilo také několik druhů orchidejí a pozornému oku návštěvníka neuniknou ani vzácní živočichové, jako je například jezevec lesní.

Na stezce se nachází přes pět set let starý tzv. Mechtildin dub, se kterým je spjato několik legend. Tento vzácný strom nese své jméno po pravnučce Marie Terezie hraběnce Mechtildě Zinnenberg Lichnovské. U jeho kořenů leží velký bludný kámen ze švédské žuly severského zalednění, na kterém je vytesáno přímo její jméno – Mechtilden Eiche.

 V lokalitě je návštěvníkům k dispozici 6 velkých informačních tabulí, 2 menší tabule, ukazatele, rozcestníky, značení stezky. Návštěvníci určitě ocení také novou dvojlavičku se stolem u studánky, nebo dřevěné schůdky a zábradlí.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů